banner277
banner264

Belediye Meclisi Derekahve’de Toplandı

Tire Belediye Meclisinin 2020 Yılı Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı I. Birleşimi Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran başkanlığında 02.03.2020 Pazartesi akşamı Tire Belediyesi Derekahve İşletmesinde yapıldı.

Belediye Meclisi Derekahve’de Toplandı

BAŞKAN DURAN ‘’ŞEHİTLERİMİZE ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUM’’

Meclis toplantısı Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran’ın konuşması le başladı. İdlib’de yapılan hain saldırı ve sonrasında başlayan ‘’Bahar Kalkanı Harekatı’’ hakkında konuşma yapan Başkan Duran ‘’Ülkemizin güney sınırının güvenliği için orada bulunan birliğimize hain bir saldırı yapıldı. Saldırı sonrasında da meşru hakkımız olarak ‘’Bahar Kalkanı Harekatı’’ başladı. Hem hain saldırıda hem de harekatta maalesef üzücü haberler alıyoruz, evlatlarımız şehit oluyor, içimiz acıyor, ciğerimiz yanıyor. Allah vatan evlatlarımızın yardımcısı olsun. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum’’ dedi.

TOPLANTIDA 11 MADDE GÖRÜŞÜLDÜ

Tire Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısında İmar Şehircilik Müdürlüğü’nün, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün, Zabıta Müdürlüğü’nün birer, Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün iki, Emlak İstimlak Müdürlüğü’nün altı maddesi görüşüldü. Komisyona sevk edilen maddelerin görüşülmesi ve karara bağlanması için meclis 06.03.2020 tarihindeki 2. Bilişimi için tekrar toplanma kararı aldı.

PERSONEL A.Ş. YÖNETİCİLERİ SEÇİLDİ

Toplantıda, mahalli idare birliklerin personel çalıştırılmasına dayalı hükmü gereğince  kurulmuş olan Tire Belediye Personel A.Ş.’nin iş ve idaresinin yürütülebilmesi için yönetim kurulu üyeleri de seçildi.  Yapılan seçimde Tire Belediyesi Personel A.Ş."nin Genel Kurulunda Tire Belediyesi Tüzel Kişiliğini temsilen Tire Belediye Başkan Yardımcısı Halil Doğukan Eroğlu'nun ve  2 kişilik Yönetim Kurulu üyelerinin ise Tire Belediyesi CHP’li meclis üyesi Görkem Orucak ve Tire Belediyesi Muhasebe Yetkilisi M. Akın Gözeger’in seçilmesi uygun bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274