banner277
banner264

Belediye, gıda ve ekmek dağıtımına başladı

Tire Belediyesi vatandaşlara gıda paketi ve ücretsiz ekme dağıtımına başladı.

banner288
Belediye, gıda ve ekmek dağıtımına başladı

10.04.2020 tarihi itibariyle 48 saat süreyle uygulanmasına başlanan sokağa çıkma yasağında da Tire Belediyesi vatandaşın yanında olmaya devam ediyor.

Dün geç saatlerde açıklanan ve halkta paniğe yol açan genelge sonrası Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran sosyal medya üzerinden vatandaşa hitap ederek belediye fırını ile aş evinin faaliyetlerinin devam edeceğini belirtmiş ve yardım kolilerinin ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağını ifade etmişti.

11.04.2020 Cumartesi sabahın erken saatleri itibariyle Tire Belediyesi'ne bağlı ekipler Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran'ın talimatıyla ihtiyaç sahiplerine gıda paketlerini dağıtmaya başladı. Korona virüsü tehditi başladığından bu yana hizmetlerini neredeyse 2 katın üzerine çıkaran Tire Belediyesi Aşevi çalışanları da ihtiyaç sahibi vatandaşların yemek dağıtımlarını gerçekleştirdi.

BAŞKAN DURAN "PANİK YAPMAYALIM, GENELGEYE UYALIM"

Yapılan çalışmalar hakkında açıklama yapan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran "Tire Belediyesi olarak vatandaşımızın hep yanında olduk olmaya da devam edeceğiz. Ekmek fırınımız üretimine devam etmektedir. Araçlarla ihtiyaç sahiplerine ekmek tedariki yapılmaktadır. Ücretsiz ekmek dağıtımı başladı. Hayırseverlerin desteği ile oluşturmuş olduğumuz gıda paketlerini de ihtiyaç sahiplerine dağıtmaya başladık. Aşevimiz ihtiyaç sahipleri için tam kapasite ile üretime ve dağıtıma devam ediyor. Halkımızdan genelgeye uymalarını, panik yapmamalarını ve sokağa çıkmamalarını rica ediyorum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274