Tire’de zehirli gaz alarmı

Tire’de akşam saatlerinde göz ve geniz yanması şikayetiyle belediye zabıta ekipleri ve polis ekiplerine ihbarda bulunuldu.

Tire’de zehirli gaz alarmı

Ergün ÇELİK

Tire'de Küçük Sanayi Sitesinde kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce 3 adet klor tüpü atık olarak bırakılmış halde bulundu.  Çok sayıda kişi aşırı göz ve geniz yanması şikayetiyle belediye zabıta ekiplerine ve polis ekiplerine ihbarda bulundular. Şikayet üzerine bölgeye itfaiye, zabıta, polis ve sağlık ekipleri geldi.

Tire Belediyesi Zabıta Müdürü Tarık Bolpaça "Saat 19.30 itibariyle vatandaşlardan gelen aşırı göz  ve genizi yakan bir koku ihbarıyla araçlarımızı bölgeye yönlendirdik. Olay yerinde 3 tane sanayi tipi şeklinde tüp bulundu. İzsu ekiplerinden alınan bilgi neticesinde sıvı klor tüpü olduğu anlaşıldı. Bu 3 tane tüpün boşalıp etrafı keskin bir gaz ile rahatsız ettiğini tespit ettik. Tüpler boşalmaya devam ediyor. Emniyet ekipleri mobese kameralarından bu tüpleri atan şahıslara ulaşmaya çalışıyor. Aynı zamanda konu Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerine ve İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bildirildi. Tam detaylı bir şekilde tespiti için Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığından gelecek ekiplerin gelmesi ve  yerinde inceleme yapmaları bekleniyor. Bu konuda  özel donanımlı ekiplerin gelmesi bekleniyor.Bize, bu tüplerin çoğunlukla suyun klorlanması ve sanayi firmaları tarafından kullanılan tüpler olduğu belirtildi. Biz de ekiplerin gelmesini bekliyoruz tam detaylı bir bilgi almak için. Çevre ve şehircilik il müdürlüğünden de çevre mühendisleri şuanda yoldalar.” Şeklinde konuştu.

AFAD EKİBİ TİRE'YE GELDİ

İzmir'den bölgeye sevk edilen özel AFAD ekibi, söz konusu tüplerde çeşitli ölçüm yaptılar. İlk belirlemelere göre insan sağlığına son derece zararlı olduğu belirlenen oranda gaz çıktığı tespit edildi. Tüplerin patlama ihtimalinin olduğu da öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2019, 01:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER