banner277
banner264

Tire’de trafik kazası: Genç sürücüsünün ayağı parçalandı

Tire’de meydana gelen motosiklet kazasında genç sürücünün ayağı feci şekilde parçalandı. Ambulans helikopter parçalanan ayağı kurtarmak için İzmir’den Tire’ye havalandı.

banner288
Tire’de trafik kazası: Genç sürücüsünün ayağı parçalandı

 Tire’de meydana gelen motosiklet kazasında genç sürücünün ayağı feci şekilde parçalandı. Ambulans helikopter parçalanan ayağı kurtarmak için İzmir’den Tire’ye havalandı.

Ergün ÇELİK

Kaza önceki gün saat 17:00’da Maltepe Caddesi ile Orhan Aksay Caddelerinin kesiştiği kavşakta meydana geldi. Aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu yaşandığı belirlenen kaza iddaya göre şöyle meydana geldi; Tire Belediyesi Gölet Restoran personeli olduğu öğrenilen 24 yaşındaki Uğur Sert 35 YGD 89 plakalı motosikleti ile Maltepe Caddesi üzerinden Toplukonut istikametine doğru ilerliyordu. Bu sırada 31 yaşındaki Kemal Arlak yönetimindeki özel bir sigara dağıtım şirketine ait 10 AKF 22 plakalı panelvan hızla ilerleyen motosikleti farketmeden Orhan Aksay Caddesi’nden Maltepe Caddesine giriş yaptı. Motosiklet sürücüsü kısa mesafede önüne çıkan panelvana çarpmamak için elinden geleni yapsa da kaza kaçınılmaz oldu ve hızla panelvana çarptı. Çarpmanın etkisiyle metrelerce sürüklenen motosiklet sürücüsünün ayağı feci şekilde parçalanırken vücudunun çeşitli yerlerinde de yaralar oluştu. Kazaya ilk müdahaleyi çevre sakinleri yaparken hemen polis ve sağlık ekiplerine haber verildi. Olay yerine kısa sürede intikal eden ambulans, ayağı parçalanan motosiklet sürücüsünü alarak vakit kaybetmeden Tire Devlet Hastanesi’ne götürdü. Polis olay yerinde kaza ile ilgili incelemelerde bulundu.

AMBULANS HELİKOPTER İLE İZMİR’E SEVK EDİLDİ

Motosiklet sürücüsüne gerekli müdahaleyi yapan Tire Devlet Hastanesi doktorları ayağı parçalanan sürücünün İzmir’e sevk edilmesine karar verdiler. Yetkililerle görüşen Hastane Yönetimi, Sağlık Bakanlığı’na ait ambulans helikopteri talep ettiler. İzmir’den havalan ambulans helikopter parçalanan ayağı kurtarmak için adeta zaman ile yarıştı. Helikopter ile Tire’den alınan Uğur Sert, İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

BELEDİYE’NİN TÜM İMKANLARINI SEFERBER EDİLDİ

Kaza haberini alır almaz Hastaneye koşan Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek,Belediye Personeli olan Uğur Sert’in durumu ile ilgili doktorlardan bilgi aldı. Yaralı gencin ailesine de araç tahsis eden Çiçek aileyi İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gönderdi.

ÇİÇEK: PERSONELİMİZİN KISA SÜREDE ESKİ SAĞLIĞINA KAVUŞMASINI DİLİYORUZ

Ailenin ardından yol çıkan Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek soluğu Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde aldı. Burada Başhekim Yardımcısı Mehmet Bayındır ile görüşen Çiçek, belediye personelinin son durumu ile ilgili bilgi aldı. Çiçek hastenede yaptığı açıklamada; “ Personelimizin kısa süre içinde eski sağlığına kavuşmasını diliyoruz. Bu süreçte bizlere yardımcı olan Başhekim Yardımcımız Sayın Mehmet Bayındır’a çok teşekkür ediyoruz. Uğur’un şu anda hayati tehlikesi yok. Tedavi süreci boyunca bizler üstümüze düşen ne varsa yapmaya hazırız” şeklinde konuştu.

 

BAYINDIR: AYAK DAMARLARINDA CİDDİ HASARLAR OLUŞMUŞ

Yaralı gencin durumu ile ilgili açıklama yapan İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Mehmet Bayındır; “ Uğur’un ayak damarlarında ciddi hasarlar oluşmuş. Gerekli müdahaleyi yapmak için bir haftalık zamana ihtiyacımız var. Şu anda ayak parmaklarını az da olsa kımıldatabiliyor. Eğer bu bir haftalık süre içinde damarlar kendini toplarsa ayağı kurtaracağız” dedi. Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2015, 14:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274