banner277
banner264

Tire’de şok olay: Böyle tezgah görülmedi

Tire Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler nefes kesen bir operasyonla sahte zeytinyağı tacirlerini suçüstü yakaladı.

Tire’de şok olay: Böyle tezgah görülmedi

Bu kadarına da pes dedirten olay bugün Tire’de yaşandı. Tire Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, yaklaşık 3 haftadır takip ettiği sahte zeytinyağı tacirlerini bugün yaptıkları operasyonla yakaladı. Sahte Zeytinyağı satıcılarının kullandığı aracı belirleyen Zabıta ekipleri, aracı askerlik şubesi önünde durdurmak istedi. Zabıta ekiplerinden kaçan araç, polisin de destek verdiği bir operasyon ile Cumhuriyet Meydanı’nda yakalandı. Operasyonda içinde karışımlı muhteviyatı olan, özel renklendiricili yaklaşık 70 litre sahte zeytinyağı ele geçirildi. Ele geçirilen yağlar içlerinden numune alınmak ve imha edilmek üzere Zabıta Müdürlüğü’ne götürüldü. Olayla ilgili olduğu belirlenen şahısların çevre ilçelerde de aynı yöntemle zeytinyağı satmaya çalıştığı tespit edildi.

TEZGAH BÖYLE İŞLİYOR

Zabıta ekipleri yaptıkları incelemenin ardından zeytinyağı tezgahının işleyiş şeklini en ince ayrıntısına kadar çözdü. Şehir dışından gelen ve kimliği açıklanmayan bir kişi, iddiaya göre yanında bulunan köylü görünümlü ve yaşlı olan bir adama 5 litrelik bidonlar haline birer adet zeytinyağı veriyor.  Köylü görünümlü adam, pazarın içinde küçük tezgahlarda satış yapan Tire köylülerini kandırarak, kendi ürünü olduğunu söylediği zeytinyağlarını bu küçük tezgahlara pazarlıyor. Böylelikle içinde çeşitli katkı maddeleri bulunan zeytinyağları Tire’de mutfaklara giriyor.  

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2020, 14:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Rüstem göçmen
Rüstem göçmen - 3 ay Önce

Zabıta ve polis ekibine teşekkür ederim halkın gıdasıyla altatanlara büyük ceza verilsin

Hulya ertuna
Hulya ertuna - 3 ay Önce

Daha neler duyacağız böyle artık köylülerde guvenmiyecegiz

vatandaş
vatandaş - 3 ay Önce

tez kolu kesile ha cebinden hırsızlıkla para çalmışsın. ha yalanla sahte mal satmışsın. sistemin getirdiği olumsuzluklar yeni yeni çıkıyor.

Cengiz bas
Cengiz bas - 3 ay Önce

Normaldir tıre insanı cok ıyı ama bazı insanlar aptal bemordayken bir alladan tereyag aldım sagoşası. Pates cıkıtı

Atakan polat
Atakan polat - 3 ay Önce

Pazarda... marketten aldığı yumurtaları sepetlere kovalara koyup kôy yumurtası diye satan köylülere ne dicez ???

VEDAT  ERTİT
VEDAT ERTİT - 3 ay Önce

Ancak bu kadar tefaruatlı habercilik olur. Haber Tireyi kutluyorum.

SIRADAKİ HABER

banner276