banner277
banner264

Tire’de kasisler neden kaldırılıyor?

Tire Şehir Merkezinde bulunan bazı kasislerin kaldırılma sebebi ortaya çıktı.

Tire’de kasisler neden kaldırılıyor?

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bir süre önce şehrin belirli noktalarında araçların hızlarını düşürmek amacıyla kasis çalışması yapılmıştı. Bu kasislerden bazıları geçtiğimiz günlerde yetkililer tarafından sökülerek iptal edilmişti. Kasislerin iptal edilmesi vatandaşın tepkisine yol açmıştı.  Herkesin merak ettiği ‘Kasisler neden iptal edildi?’ sorusunun cevabına ise HaberTire Gazetesi ulaştı.

SU BİRİKİYORMUŞ

Tire genelindeki bazı noktalarda iddiaya göre kasisten kaynaklı su birikintisi olduğu ve kasislerin başka bir kazaya sebebiyet vermemesi için iptal edildiği öğrenildi. İptal edilen kasislerin bulunduğu noktalarda yeniden asfalt çalışmasına ise bugün itibariyle başlanacağı belirtildi. Su birikintisine neden olan kasislerin olduğu yerlerde araçların hızını düşürmeye yönelik farklı uygulamaların yapılacağı ifade edildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
reis
reis - 6 ay Önce

şehir içinde daha hızlı gidip birilerine çarpmak için kaldırılıyor ))))))

Baran polat
Baran polat - 6 ay Önce

Kasislerin kaldırılmasının gerekçesinş yanlış bildirmişker size. Bu Kasisler trafik yönetmeliğinde Kasisler bölümünde açıkça tanımlanmıştır. Sadece okul ve hava alanı girişlerinde yapılabilir. Yapılan kasis ön tekerlek inmeden arka tekerlek üzerine çıkacak şekilde boyutlandırılmalıdır. Aksi hallerde kauçuk vb. Kasislerin kurulması dayanaksız ve suçtur. Olası bir drumda bu kasiate bir motorlu düşse hayatını kaybetse suçlu kasisi yapan kurumdur. Kauçuk Kasisler motor sürücülerine ciddi tehtid oluşturmaktadır. Sökülen bu Kasisler doğru ebatlandırılmış ve uyarı levhası bulunmasına rağmen arabanın alttakımına zarar verirse sürücü Büyük şehir belediyeye tazminat davası açabilir. Evet vatandaş tepkili ma bunun çözümü kasis değil eğitim ve cezaların caydırıcı olmasıdır.

Bşk
Bşk - 6 ay Önce

Bir şey yapıorsan halkın da biraz yardımcı olması lazım.1 eyer su birikindisi varsa yönlendrmeli lakin.can mı önmli suyun birinkintisi mi....lütfen orayı yapın ve belli edin...sarı renklr adınca kamuflaj oluyor araçlar görmuyor.ay 1 kontrol olmalı izmir tarfından gelen araç basıyor.yaşlı ve ayrıca okul acıldı lütfen o kasisi yapın..eyer can giderse o şikayet edene kaldrmak içşn kim başvurduysa ondan bn şikâyet de bulunacağum...can güvenliğini hiçe saymakfan izmir büyükşhr.belediyesi gerekli işlerle uğraşağana işleri bozmaya başladı...zaten millet bnu istedi...elleri oy verenler iyi düşğnsün millet iftifaki nelrle iftifak ediliyor...bilsinler.yazık ....cocukları var geleceğinle oynayanlar birgün nasıl hesap vereceksin.....ümmetim reis ...ümmetden anlayan varmı........yolu beceremeyan aptal toplum hale geteiorlar.......bu kasis kalkarmı ne birikirse biriksin sen yavaş git yetrli

SIRADAKİ HABER

banner275