Tire’de 6 kişi daha tutuklandı

Tire’de, gözaltına alındıktan sonra FETÖ/PDY terör örgütüyle bağlantısı bulunduğu öne sürülen toplam 6 kişi daha savcılık ifadelerinin altından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Tire’de 6 kişi daha tutuklandı

Silahlı terör örgütü kurma, yönetme veya üye olma suçlamasıyla tutuklananların sayısı ise darbe girişiminden buyana 12’ye yükseldi. 13 günde ilçe genelinde gözaltına alınanların sayısı 150’ye yaklaştı. Gözaltına alınanların büyük çoğunluğu haklarında gerçekleştirilen soruşturmadan sonra savcılık kararıyla serbest bırakıldı. Terör örgütüyle bağlantısı araştırılan toplam 12 kişinin de halen gözaltında tutulduğu öğrenildi. Gözaltına alınlar arasında, işyerinde, terör örgütü lideri Fetullah Gülen’e ait mektup bunan A.K adlı esnafın da bulunduğu bildirildi.


Edinilen bilgiye göre, polis tarafından gözaltına alınan esnaf Kadir A, özel yurt müdürleri Fazilet D, Harun K, memurlar İsmail Ö, H.İbrahim U ve Mehmet M. çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tire Devlet Hastanesi’nde görevli B.T ve D. E adlı doktorlar ise Sağlık Bakanlığı’ndan gelen talimatla açığa alındı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221