Tire'de tam 3 buçuk milyonluk uyuşturucu ele geçirildi

Tire İlçe Jandarma Komutanlığı ile İzmir İl Jandarma Komutanlığı (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Tire’de düzenlenen operasyonda, uyuşturucu tacirlerine son zamanların en büyük darbesi vuruldu.

Tire'de tam 3 buçuk milyonluk uyuşturucu ele geçirildi
HABER VİDEOSU EN ALT KISIMDA

 Ele geçirilen uyuşturucu maddenin piyasa değerinin en az 3,5 Milyon TL olduğu tahmin ediliyor.

 

Jandarma ekiplerinin yaklaşık 1 Ay’dan bu yana yaptığı istihbarat çalışması netice verdi. Yapılan operasyonda hem yüklü miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi hem de 8 yıl kesinleşmiş cezası olan bir şahıs kıskıvrak yakalandı.

Operasyon sabaha karşı Tire’ye bağlı Kızılcahavlu Köyü’nde bulunan bir evde başladı. Jandarma ekipleri öncelikle 8 yıl kesinleşmiş cezası bulunan ve bir süredir aranan 51 yaşındaki O.U. isimli şahsı evinde yakaladı, daha sonra aynı şahsa ait olduğu belirlenen bir mısır tarlasına baskın yaptı. 20 askeri personel ve Beton ve Afal isimli iki narkotik köpeğinin katıldığı operasyonda, mısır bitkilerinin içine gizlenmiş dikili vaziyette boyları 50 cm ile 2 metre arasında değişen 1730 kök kenevir bitkisi ele geçirildi. Jandarma ekipleri yapığı incelemede kenevir bitkilerinin dikili olduğu alanın yakınlarında 60 kg. civarında kullanılmaya hazır kubar esrarı da kıskıvrak ele geçirdi.KENEVİR BİTKİSİNE AYET-EL KÜRSİ ASMIŞLAR

Jandarma ekipleri kenevir bitkilerini topraktan sökerken çok ilginç bir manzara ile karşılaştı. Mısır tarlası içinde bulunan bazı kenevir bitkilerine Ayet-El Kürsi duası asıldığı görüldü. Ekipler Eyet-El Kürsi dularını kenevir bitkilerinden ayırarak işlerine devam etti.OLAY YERİNDE İMHA ETTİLER

Ele geçirilen kenevir bitkileri, içinden numunelerin alınmasından sonra uyuşturucu tarlasının içinde oluşturulan güvenli bölgede yakılarak imha edildi. Operasyonda imha edilen uyuşturucu maddelerin piyasa değerinin en az 3,5 Milyon TL olduğu tahmin ediliyor. Bu rakam da uyuşturucu madde tacirlerinin ne kadar büyük bir vurgun yapmak istediklerini de gözler önüne serdi.
HABER VİDEOSU:


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223