banner277
banner264

Müdür, öğrencisini taciz ettiği iddiasıyla gözaltına alındı

Tire’de bir lisede müdürlük yapan T.O., iddiaya göre öğrencisi S.T.(17)’yi taciz etti.

Müdür, öğrencisini taciz ettiği iddiasıyla gözaltına alındı

Selçuk Ajans (www.selcukajans.com)  adlı internet sitesinde yayınlanan habere göre Tire’de bir lisede okul müdürlüğü yapan T.O., iddialara göre bir öğrencisini taciz etti. Söz konusu haberde korkunç iddia şu şekilde anlatılıyor:

“Selçuk ilçesinde 11 yıl görev yaptıktan sonra Tire ilçesinde bir Liseye atanan bir okul müdürü, lise öğrencisini taciz ettiği iddiasıyla polis tarafından gözaltına alındı. 17 yaşındaki genç kız ise taciz iddialarıyla ilgili, "Beni spor salonuna götürecekti ama götürmedi, Çamlık Köyü yakınlarında bir ormanlık alana götürdü' dedi.

İddialara göre okul müdürü T.O. okuldaki öğrenci S.T. (17)'yi taciz etti. Olay sonrasında genç kızın ailesinin şikayetçi olması üzerine okul müdürü gözaltına alındı. Okul müdürü, daha sonrada savcılık sorgulamasının ardından serbest bırakıldı. Okul Müdürünün serbest bırakıldığını öğrenen genç kız sinir krizi geçirdi.

Selçuk'ta yaşayan S.T., yaşadığı şoku üzerinden atamadığını ifade ederek, müdürün kendisini ilk olarak 2015 yılında 'okula annen ve baban geldi' diyerek birlikte müdür odasına gittiklerini ve daha sonra tacizin gerçekleştiğini öne sürdü.  Genç kız, "Müdür odasına gittik. O sırada kapıyı kilitledi ve üstüme doğru geldi. Sonra arkamdan sarılmaya başladı. Bana 'seni çok özledim, çok güzelsin, neden bu kadar güzel giyiniyorsun' gibi sözler söyledi. Daha sonra vücudumu ellemeye başladı. 'Hocam lütfen yapmayın deyip yalvardım' İleriye doğru ittim ve kaştım okuldan. Müdüre söyleyecektim ama inanmazlar diye söyleyemedim" dedi.

Daha sonra okulu bırakan ve bir daha okula gitmeyen S.T, "2018 yılında kız kardeşimle birlikte Açık öğretim Lisesi başvuruları için T.O'nun yanına gittim. Kız kardeşime 'sen bekle dışarıda' dedi. Bana da 'sen gel benimle' dedi ve beni Rehber öğretmenin odasına götürdü. Ben de gittim, yine kapıyı kilitledi ve yine arkamdan sarılmaya başladı. Sonra kardeşim geldi ve kapıyı çaldı, daha sonra ayağınla kapıya vurmaya başlayınca; T.O kapıyı açtı ve kardeşime; 'Kızım ne yapıyorsun, kapıyı kıracaksın' gibi sözlerle azarladı. Kardeşim de; 'Hocam kapıyı neden kilitliyorsunuz' dedi, O da; 'kilitlenmedi, kapı sıkıştı' şeklinde yanıt verdi. Daha sonra biz oradan çıkıp ayrıldık. Okuldaki öğretmenlere inanmazlar diye yine söyleyemedim ama annem ve babama söyledim konuyu. Fakat onlar da bana inanmadılar. Ablam ve kardeşime söyledim onlar bana inandılar" diye konuştu.

En son 23 Ocak Çarşamba günü T. O'un kendisini telefon ile arayarak Açıköğretim Lisesi başvuru işlemleri için çağırdığını anlatan genç Kız; "Bana; 'gel şu işlemlerini halledelim' dedi. Beni arabasıyla aldı, işlemleri hallettik.. Daha sonra 'seni sporuna bırakayım' dedi. Ama bırakmadı. Beni Aydın Çamlık yönüne doğru bir ormanlık alana götürdü. Daha sonra T. O, üzerindeki ceketi çıkartıp arabanın arkasına yanıma doğru geldi. Üzerime doğru geldi, yine vücudumu ellemeye çalıştı, pantolonumu çıkarmaya çalıştı. Yalvarmaya başladım, lütfen hocam kapıyı açın dedim. Açmadı kapıyı.. O sırada kardeşim aradı, T.O'un söylediklerini duysun diye ben de telefonu çaktırmadan açtım ve telefonu yere bıraktım. Bana ceketini çıkart dedi, ben sürekli lütfen hocam yapmayın diye yalvardım. Sonra bana; 'eh be kızım, neymişsin sen' dedi. 'Tamam , ellemeyeceğim' dedi ve arabanın önüne geçti. O sırada gitmiş olduğum Spor salonu hocası T. O'u aradı Oradan Spor hocam; 'yanındaki kızı bırak' dedi. T.O da; 'ne kızı ya' diye cevap verdi ve telefonu kapattı. Sonra spor hocam yine aradı ve T. O; 'bırak o kızı, elimde ses kayıtlarınız var' dedi. Sonra da beni spor salonuna getirdi. Yolda gelirken bana; 'lütfen yalvarıyorum kimseye söyleme, ne istersen yaparım. Bak mesleğimden olacağım' dedi. Ben de hiçbir şey söylemedim" diye konuştu.

 Öte yandan spor öğrencisinin zor durumda olduğunu anlayan ve sürekli Okul Müdürü T. O'u arayarak öğrenciyi ısrarla spor salonuna getirmesini söyleyen Hayri Ersu, öğrenci S.T araçtan indikten sonra sinirlerine hakim olamayarak okul Müdürü T. O'a saldırdı. Vatandaşların da saldırısına uğramaması için spor salonuna alınan Okul Müdürü, polis tarafından önce karakola, ardından Savcılığa götürüldü.

 Tacize uğradığı öne sürülen S.T'ın kardeşi ve aynı zamanda Spor Salonuna kayıtlı öğrencisi N.T''ın (14) kendilerine haber vermesi üzerine durumdan haberdar olduklarını ifade eden Spor Salonu sorumlusu Hayri Ersu, uzun süre S.T'a ulaşmaya çalıştıklarını, son aradıklarında telefonun açıldığını ancak sadece genç kızın okul müdürünün konuşmalarını duyduklarını söyledi. Konuşmalarda taciz sözlerini duyduklarını ifade eden Hayri Ersu, "Kıza taciz ettiğini duyduk ve kız kurtulmak için 'dokunma, yapma, ben inmek istiyorum, arabanın kilitlerini aç' diye bağırıyordu. Ben tabi bağırıyorum ama sesim onlara ulaşamıyordu. Daha sonra T. O'un telefonuna ulaştık ve aradık. Kendisine; 'kızı hemen bizim yanımıza getirmesini söyledik' O da; 'benim yanımda kız falan yok' dedi ve telefonu kapattı. Tekrar aradığımızda; 'konuşmalarınızın hepsini duyduk ve elimizde ses kayıtları var, hemen kızı buraya getirmesini' söyledik ve çocuğu spor salonumuza getirdi. Benim de iki kızım var ve kızlarımı gözümün önüne getirerek sinirlerime hakim olamadığım için saldırmak zorunda kaldım" diyerek; bu konuda hiç kimsenin korkmamasını ve bu tür insanların mutlaka deşifre edilmesi gerektiğini söyledi.

 Olaydan sonra polis tarafından gözaltına alınan Okul Müdürü T. O, daha sonra Savcılığa sevk edildi. Aynı zamanda açığa alınan T. O'un Savcılık soruşturmasının ardından serbest bırakıldığı öğrenildi. Okul Müdürü T. O'un serbest bırakıldığını öğrenen S.T ise, sinir krizi geçirdiği öğrenildi."

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2019, 14:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274