İzmir Yolu’nda facianın eşiğinden dönüldü

Tire’de yapımı devam eden Rüzgar Enerji Santrali (RES) için getirilen dev gövdelerden biri Akkoyunlu Köyü yakınlarında bağlı olduğu TIR’ın üstünden düştü.

İzmir Yolu’nda facianın eşiğinden dönüldü
Ergün ÇELİKTire’de bulunan Rüzgâr Enerji Santrali’ne ait türbinlerin gövdeleri taşınırken facianın eşiğinden dönüldü. Bu sabah saat 08:30 sıralarında Akkoyunlu Köyü yakınlarında meydana gelen kazada yürekler ağıza geldi. Tire’deki santrale kurulmak üzere 35 HUS 14 plakalı TIR ile yola çıkan 45 ton ağırlığında ve 26 metre uzunluğunda olan dev gövde, Tire’ye 8 km uzaklıkta bulunan Akkoyunlu Köyü yakınlarında bağlı bulunduğu TIR’ın üzerinden düştü. Yağışlı hava ve yolun kaygan olması sebebiyle yaşanan kazada adeta facianın eşiğinden dönüldü. Kaza sırasında karşı şeritten bir araç gelmemesi olası facianın önüne geçti. Olayın ardından Torbalı Bölge Trafik İstasyonu Amirliğine bağlı trafik ekipleri olay yerine gelerek yol güvenliği aldı.


Tire-İzmir Karayolu'nda, trafik, kazanın yaşandığı noktada saatlerce tek şeritten devam etti. Yola düşen dev gövde, şehir dışından gelen özel çekiciler ile çekildi.
Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2016, 04:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223