banner277
banner264

Huzurun Kenti Tire

Tire Merkezde son üç yılın asayiş olaylarını istatistik halinde basınla paylaşan Tire Kaymakamlığı Tire’de suç oranının gittikçe azaldığını, bazı noktalarda nisbi artışlar olduğunu ve bu artışların nüfus artışı sosyolojik ve ekonomik durumlara göre doğru orantılı olarak artış gösterdiğini söyledi.

banner288
Huzurun Kenti Tire

Konu ile  ilgili olarak örneklemeler veren Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, Tire Merkez de şahsi olaylara karşı 2017 yılında 879, 2018 de 904, 2019 yılında ise 924 olayın yaşandığını kaydetti. Suçla mücadele kapsamında bu olayların faillerinin belirlenmesinde 929 olayda 924 failin belirlendiğini söyledi. Evde hırsızlık olaylarında ise % 88 başarı yakalandığını kaydeden Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu yıl içerisinde yaşanan 20 hırsızlık olayının 17 sinde faillerin belirlendiği bilgisini verdi.

Huzur ve asayiş noktasında Tire Kaymakamlığı olarak Emniyet ve Jandarma birimleri ile vatandaşların can ve mal emniyeti için 24 saat görev de olduklarının altını çizen Tire İlçe Kaymakamı Fatih Çobanoğlu “ Tire huzurun kenti. Bizler de Kaymakamlık olarak vatandaşlarımızın huzuru için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Daha yaşanabilir bir Tire için çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Vatandaşlarımızda şüpheli bir durum gördüklerinde hiç çekinmeden 155 polis imdat ve 156 Jandarma imdat hatlarını arayarak ihbarda bulunsunlar. Suç oranlarının azalması noktasında emniyet ve jandarma birimlerimiz gerekli çalışmaları sürdürüyorlar. Tire her alanda kendini her geçen gün yeniliyor. Bizlerde huzurlu bir Tire için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir
Misafir - 9 ay Önce

Tireli değilim ama Tire de insanı da güzeldir..

Hulya ertuna
Hulya ertuna - 9 ay Önce

Evet tireye geldiğim zaman bir kaç gün kalıyorum kendimi daha güvende hissediyorum teşekürler tiren

David Mooney
David Mooney - 9 ay Önce

My gratitude to the Polis and Jandarma for finding ISİL in the Tire area

Sezai̇ DÜŞMEZ
Sezai̇ DÜŞMEZ - 9 ay Önce

Biraz da Trafik terörüne el atsa sayın kaymakamımız kavşaklara kaldırımlara yol ortalarına gelişi güzel araç bırakılıyor.

SIRADAKİ HABER

banner274