Eylem sonuç verdi: Beton bariyerler kaldırıldı

Kızılcaova mahallesi sakinleri, yaşamlarını kabusa çeviren beton bariyerlerden kurtuldu. Karayolunun köy girişine sinyalizasyon sistemi kurulacak.

Eylem sonuç verdi: Beton bariyerler kaldırıldı
banner244


İzmir’in Bayındır ilçesi Kızılcaova mahallesi sakinleri, yaşamlarını kabusa çeviren beton bariyerlerden kurtuldu. Yaklaşık 10 gün önce köy girişindeki karayolunun orta şeridine yerleştirilen bariyerler nedeniyle her gün 5 km daha fazla yol gittiklerinden yakınan köylüler, sorunlarına dikkat çekmek için yaptıkları kısa süreli yol kapatma eyleminden sonra yetkililere seslerini duyurmayı başardı. Kızılcaova’ya gelen Bayındır Kaymakamı Mehmet Ali Öztürk, karayolları yetkilileri ile iletişime geçeceğini belirterek vatandaşlardan eylemi sonlandırmasını istedi. Saatler sonra ise köy girişindeki beton bariyerler ekiplerce kaldırıldı. Karayolunun Kızılcaova girişine güvenli geçişi sağlamak amacıyla sinyalizasyon sistemi kurulacağı bildirildi. 

JET HIZIYLA ÇÖZÜLDÜ
Yolun orta şeridine yerleştirilen beton bariyerlerin kaldırılmadan önce gündelik yaşamlarını olumsuz etkilediği belirten Kızılcaovalı vatandaşlar, “Bayındır’a veya çayırdaki tarlalarımıza gitmek için her gün 5 km daha fala yol gidip ‘Çiftçi Gediği’ kavşağından dönmek zorunda kalıyorduk. Bu mesafe, gidiş geliş olarak dikkate alındığında 10 km’yi buluyordu. Sorunumuz jet hızıyla çözen yetkililere teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştular.

banner246
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner221

banner250