banner277
banner264

Çevreyolu, trafik ışığı istiyor

Bulvarda, okul saatleri içinde trafik polislerinin görev yaptığı belirten vatandaşlar, “Polisler gittikten sonra hız limitlerinin aşıldığı yol yarış pistine dönüyor. Trafik ışığı istiyoruz” dediler.

Çevreyolu, trafik ışığı istiyor

Tire’de, Turgut Özal Bulvarı bazı kendini bilmez otomobil ve motosiklet sürücülerinin aşırı hız yaptığı ve birbirleriyle yarıştığı yol haline geldi. Bulvarda, okul saatleri içinde trafik polislerinin görev yaptığı belirten vatandaşlar, “Okulların dağıldığı saatlerde yaya geçitlerinde trafik polisleri çocuklarımızın karşıdan karşıya geçirmesine yardım etmese, bazı maganda sürücüler yavrularımıza yol vermeyecek. Nasıl, MOBESE kameralarından kask takmayan motosiklet ile kırmızı ışıkta geçen otomobil sürücülerinin araçlarına plakadan ceza kesiliyorsa, yaya geçitlerinde yol vermeyen ve aşırı hız yapanlara da ceza kesilmeli. Kural ihlali yapan sürücülere ağır yaptırımlar uygulanmalı. Yol, okul bölgesinde kaldığı için bazı bölümlerinde en fazla 30 km hız yapılması gerekiyor. Görevli trafik polislerini gören sürücüler aynı memurlar bulvardan ayrıldıktan sonra kural tanımaz hale geliyorlar. Yaşlılar karşıdan karşıya geçemiyor. Belirli noktalara trafik ışıkları takılsın” ifadelerini kullandılar.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut
Mahmut - 4 ay Önce

Birde bulvarda orta banketteki tam donus yerlerindeki agac,ve trafik isaretlerine duzenleme gelmeli. Donuste karsidan gelenleri goremiyoruz

Hüsamettin KİRAZLAR
Hüsamettin KİRAZLAR - 4 ay Önce

Özellikle fotoğrafın çekildiği noktanın bir düzenlemeye ihtiyacı var. o noktada karmaşa oluyor.

SIRADAKİ HABER

banner274