Çanta hırsızı 4 saatte yakalandı

Tire ilçe merkezinde Salı günü gerçekleşen bayan çantası hırsızlığının zanlısı ve beraberindeki bir kişi, polisin hızlı müdahalesi sonrasında 4 saatte yakalandı ve gözaltına alındı.

Çanta hırsızı 4 saatte yakalandı
Tire Salı Pazarı yoğunluğu ile bilinen bir açık hava pazarı, ilçe merkezi ve köylerinin yanı sıra çevre ilçeler hatta illerden birçok vatandaş pazarı gezmeye, alış veriş yapmaya gelmekte. Durum böyle olunca bu yoğunluğu fırsata dönüştürmeye çalışan hırsızlar da Salı gününü hırsızlık yapmak için uygun bir gün olarak seçmekte.
Hırsızların bu emellerini bilen ve yıllardır Salı günleri ilçe merkezindeki ve özellikle de Pazar kurulan bölgelerdeki güvenlik önlemlerini daha fazla arttıran Tire Emniyeti, önceki gün Salı Pazarında yaşanan bir hırsızlık vakasının zanlısını kısa sürede yakalayarak başarı gösterdi.


CAMİ BAHÇESİNDEN ÇALDI
Yeni Mahalle Atatürk Caddesi No: 15 adresi üzerinde bulunan Lütfü Paşa Camiinde bir bayana ait kol çantasının çalındığı ihbarını saat 13:23’te alan polis memurları, hemen olay yerine gideren gerekli inceleme, araştırma ve soruşturmalara başladı. 
Görgü tanıklarından elde edilen bilgiler ve çevredeki güvenlik kameralarından alınan görüntüler ışığında zanlıyı tespit eden polis, hemen harekete geçti. Zanlı D.E. (23), polisin hızlı ve etkili arama çalışmaları sonrasında saat 17:45 sıralarında yanında G.U. (25) isimli şahısla birlikte yakalandı. Zanlı D.E.’nin üstünde, çantada yer aldığı belirtilen künye çıktı. 


HIRSIZIN ÜZERİNDE ÇALINTI KÜNYE BULUNDU
Zanlı D.E.’nin yanında bulunan G.U. adlı şahsın polisi görmesi üzerine yanından bulunan bir poşeti yere attığı tespit edildi. Atılan poşette yapılan incelemede, içerisinde yaklaşık 21 gr uyuşturucu esrar maddesi olduğu tespit edildi. 
Şahıslardan D.E. hırsızlık, G.U. ise üzerinde uyuşturucu madde bulundurmaktan gözaltına alındı ve Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Şahıslar hakkında yasal işlem başlatıldı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221