Boynuyoğun ve Topalak kırsalında uyuşturucu operasyonu

Tire’nin Boynuyoğun ve Topalak köyleri kırsallarında İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan farklı operasyonlarda toplam 54 kök hint keneviri ele geçirildi.

Boynuyoğun ve Topalak kırsalında uyuşturucu operasyonu

Uyuşturucularla ilgili bir kişi aranırken, bir kişi de gözaltına alındı.

Uyuşturucu yetiştirme, üretme ve satma işinin içinde olan kişi ve çetelerle mücadele kapsamında hre türlü istihbari çalışmalarını yürüten Tire İlçe Jandarma Komutanlığı timleri, önceki gün ilçenin kırsal mahallelerinden Boynuyoğun’un Dallık mevkiinde ve Topalak’ta iki farklı operasyon yaptı.

BOYNUYOĞUN’DA 20 KÖK 
Boynuyoğun operasyonunda ormanlık bölgede sarp bir arazi kenarında saklı bir noktada yetiştirilmeye çalışılan boyları 50 cm civarına yaklaşık 20 kök hint keneviri ele geçirildi. Ele geçirilen kenevirlerle ilgili olduğu iddia edilen bir şahsı arama çalışmaları sürmekte.

TOPALAK’DA 34 KÖK 
Öte yandan diğer bir operasyon, yapılan istihbaratın değerlendirilmesi sonrasında gerçekleşti. Topalak kırsalında bulunan arazide, boyları 1 ile 4 metre arasında değişen 34 kök hint keneviri ele geçirildi. Olayla ilgili olarak M.A. isimli bir kişi gözaltına alındı. M.A. hakkında yasal işlem başlatılarak Adliye’ye sevk edildi. Ele geçirilen hint kenevirleri yakılarak yok edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221