banner277
banner264

Biçerdöver Yardımcı Operatörü Kendini Makineye Kaptırdı

İzmir’in Torbalı İlçesi Atalan mahallesinde  mısır slajı yapan  özel bir firmaya ait biçerdöver, yerde bulunan  ve makinenin güvenliğini sağlayan operatör yardımcısını fark edemeyerek makine içine sıkıştırdı.

Olayda ağır yaralanan operatör yardımcısı  Helikopter ambulans ile İzmir’e sevk edildi.

TELEFONLA KONUŞUYORDU

İddiaya göre olay şu şekilde meydana geldi.  Özel bir firmaya ait 343118-109 plakalı  Halil. A idaresindeki biçerdöver Torbalı Atalan Mahallesinde mısır biçimi yapıyordu. Bu sırada makinenin yerden güvenliğini sağlayan  operatör yardımcısı Hali o sırada telefonla görüşme yapıyordu. Biçerdöverin üstüne geldiğini fark edemeyen operatör yardımcısı  Erdoğan Kürkçü bir anda makinenin bıçakları arasında sıkıştı. Makine içinde sıkışan yaralıya ilk müdahaleyi tır şoförleri yaptı. Kemerleri ile bacaklarına turnike uygulayan şoförler kan akışını yavaşlattı. Olay yerine gelen 112 ekibi yaralıya ilk müdahalesini yaparak servis yardımıyla makinenin parçaları sökülerek yaralı sıkıştığı yerden çıkarıldı.

HELİKOPTER AMBULANS DOMATES TARLASINA İNDİ

Ayaklarında ciddi derece de  ezilme olduğu tespit edilen talihsiz adam için Helikopter ambulans talep edildi. Yakınlardaki bir domates tarlasına inen  ambulans helikopter  yaralıyı alarak İzmir’e doğru havalandı. Jandarma olayla ilgili soruşturma başlatırken Biçerdöver operatörü ve bir kişi daha gözaltına alındı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274