Başkana saldıran zanlının polis olduğu iddia edildi

İyi Parti İlçe Başkanı Atakan Duran’a silahlı saldırı yapan zanlının Uğur Y. adlı polis memuru olduğu iddia edildi.

Bugün akşam saatlerinde İyi Parti Tire İlçe Binasına giren şahıs, İlçe Başkanı Atakan Duran’la görüşmek istedi. Şahsı odasına buyur eden Atakan Duran’a, “Vatanı arıyorum!” diyen zanlı Uğur Y., bunun ardından belindeki silahı çekerek Atakan Duran’a yöneltti ve ateş edeceği sırada odada bulunan parti yöneticilerinden İsmail Alıcı zanlının üstüne atlayarak, etkisiz hale getirdi. Boğuşma esnasında 2 el ateş eden zanlı, neyse ki hedefi tutturamadı. Herhangi bir ölüm ya da yaralanma olmadı.

Partililer tarafından etkisiz hale getirilen zanlı Uğur Y. polis tarafından gözaltına alınarak Tire İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

BASINDA KAÇARKEN, ÖFKELİ KALABALIĞIN İÇİNE GİRDİ

Zanlı Uğur Y. sağlık kontrolü için Tire Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne getirildi. Buradan çıkışta görüntü almak isteyen basın mensuplarının görüntü almalarını, aldıkları talimat doğrultusunda,  engellemeye çalışan polis ekipleri hastanede basın mensuplarıyla adeta köşe kapmaca oynadı. Polis şahısla ilgili herhangi bir bilgi vermemesinin yanında görüntü alınmaması için de özel çaba sarf etti.

Basın mensupları görüntü alabilmek için hastanenin neredeyse tüm çıkışlarına organize olarak yerleştiler. Polis de her çıkışa bir ekip otosu yerleştirerek şaşırtma yapmaya çalıştı. Basından kaçırmak için basın mensubunun bulunmadığı  bir başka kapıdan dışarı çıkarılan zanlı, doğrudan orada bulunan öfkeli kalabalığın içine girdi.

Zanlının can güvenliği için orada bulunan polis ekipleri, basını şaşırtmaya çalışırken hastanenin diğer kapılarına dağıldılar. Zanlı, öfkeli kalabalığın saldırısına uğrayınca da, polis, kalabalığı önlemekte yetersiz kaldı. Burada güçlükle ekip otosuna bindirilen zanlı, Tire İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

EMNİYETİN ÖNÜ KALABALIK

Tire İlçe Başkanı Atakan Duran da konuyla ilgili ifade vermek için Tire İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gitti. Emniyet binası önünde Atakan Duran’ı bekleyen büyük bir kalabalık vardı. İyi Parti’nin İzmir İl yöneticileri ve çevre ilçelerden yöneticiler de Tire İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne akın ettiler.

Henüz emniyetten basına olayla ilgili bir bilgi verilmedi. İlçe Başkanı Atakan Duran’ın da önümüzdeki saatlerde açıklama yapması bekleniyor.

İDDİALAR İLGİNÇ

Zanlı Uğur Y.’nin aslen Tireli olduğu, İstiklal Mahallesi’nde doğup büyüdüğü. Daha sonra polis olduğu ve son olarak Ödemiş’te görev yaparken açığa alındığı iddia edildi.

Zanlının bu saldırıyı neden gerçekleştirdiği ise henüz bilinmiyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2018, 03:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Edep yahu
Edep yahu - 13 ay Önce

İyisi kötüsü olmaz

SIRADAKİ HABER

banner256